На Васильківщині вирощують унікальну рослину

08.12.2018 17:14
shadow
Павлонія Павлонія

У селі Дослідницьке Васильківського району вже другий рік триває експеримент з вирощування павловнії


Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із посиланням на сторінку активіста Сергія Істоміна у Facebook.


За 2 роки дерево вже встигло вирости у висоту до 5 метрів і до 12 сантиметрів у діаметрі стовбура.


Саме засадження зроблене поблизу траси – Київ – Біла Церква, тож уже багато людей звернули увагу на ці незвичні для нас дерева із велетенськими листками, які виростають до 70 см у діаметрі.


Павловнія – унікальне дерево, яке за останні роки почало завойовувати українські терени. Як тільки його не називають – драконове дерево, адамове дерево, алюмінієве дерево, дерево-фенікс, дерево-нафтова свердловина тощо.


Загалом, без перебільшення, – павловнія може вирішити безліч проблем, завдяки тому, що це дерево здатне виростати до 5 м за рік, а його деревина має дуже високу ціну і може використовуватися при виробництві меблів, столяки, яхт, музичних інструментів, біо-газу тощо.


Підписуйтеся на офіційну сторінку порталу "Моя Київщина" у Facebook.


Варто додати, що з одного гектара можна отримати за 5-6 років до 400 кубометрів товарної деревини, тоді як її вартість коливається в межах 100 доларів за кубометр.


Також це дерево не виснажує родючий шар ґрунту, дає нові пагони після вирубки і не вимагає повторної посадки дерев упродовж повних 4-5 робочих циклів. Тобто після кількох вирубок павловнія буде проростати знов і знов. Живе дерево довго — від 70 до 100 років.


Окрім деревини це дерево використовують для зазеленення, адже вже наприкінці першого року – дерево сягає 4 м у висоту і створює затінок. На 4 рік дерево починає цвісти і є добрим медоносом, оскільки з 1 га можна зібрати до 700 кг меду.


Саме дерево не вибагливе до ґрунтів та не потребує частих поливі (щоправда в піщаній землі дерево таки потребує постійних поливів).


Розмножується дерево 3 способами: вирощується з насіння, розмножується вегетативно та виводиться штучно методом Ін Вітро у лабораторіях.


Найбільшою проблемою залишаються морози.


Оскільки дерево потрапило до нас із Китаю, де клімат значно тепліший за український – то й українська зима для павловнії становить певну небезпеку. Так дерева після першого ж року обмерзають. На щастя, для укріплення кореневої системи, їх і так зрізають під землю – від зрізу відростає кілька стебел, з яких варто залишити одне найсильніше. Саме воно і перетвориться у майбутньому на дерево. Цей пагін за перше ж літо виростає до 5 м у висоту. Він є значно пристосованішим до зими і може впоратися з українськими морозами.


Сьогодні продавці насіння та розсади заявляють, про те, ще дерево здатне витримувати тривалі морози, які доходять до позначки -30 градусів. Однак на практиці, в господарстві цього ще не відчули. Найближча зима покаже, як павловнія зможе переносити українські морози.
Джерело статті: “http://mykyivregion.com.ua/2018/12/08/na-vasilkivshini-viroshuyut-unikalnu-roslinu/”