В Україні знайшли масове поховання воїнів УПА: опубліковано фото

30.07.2018 06:11
shadow

У Тернопільській області, в районі міста Шумська, знайшли масове поховання членів ОУН і воїнів УПА в кількості 14 останків, яке було зроблено в 1946-1947 роках.

Про це повідомляється на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті.

"Знайшли алюмінієвий хрестик, гудзики військових мундирів німецької та радянської армій, цивільні гудзики, гребінець, кишеньковий ножик. Звичайно, багато чого не могло бути, тому що кишені воїнів перед похованням сильно почистили", — розповів заступник директора КП "Доля" за пошукової роботи Володимир Харчук.

Повідомляється, що після Другої світової війни радянська влада звозила в Шумськ воїнів УПА і ОУНівців, які загинули в зіткненнях з більшовиками в навколишніх лісах, тіла для ідентифікації клали у райвідділ міліції. Після чого їх вивозили за місто і скидали в старі окопи, ймовірно часів Першої світової війни.Як повідомляв "Апостроф", в Польщі заявили про наміри провести розкопки на могилі УПА.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2018-07-28/v-ukraine-nashli-massovoe-zahoronenie-voinov-upa-opublikovanyi-foto/137012”