Тарас Кремінь: "Миколаївські ВНЗ залишаються базовими для українсько..."

26.06.2017 12:36
shadow
Тарас Кремінь в facebook:

Миколаївські ВНЗ залишаються базовими для українсько-китайської науково-технічної співпраці.

В контексті міжурядового діалогу Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич та Міністр освіти КНР Чен Баошенг за участі кращих університетів наших держав, котрі мають досвід тісної співпраці, нещодавно затверджено План першочергових заходів щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2017-2019 роки.

Вдосконалення договірно-правової бази освітнього сп ... івробітництва, обмін інформацією про проведення в Україні та КНР політики у сфері освіти, сприяння вивченню китайської мови в Україні і української в Китаї та розширення прямого співробітництва університетів - основні пункти цього плану, - зазначила міністр Лілія Гриневич.

Україна має міцний фундамент і наукові школи, що посідають перші місця у світі, а університети КНР добре проявляють себе у сфері інновацій. Поглиблення таких звязків буде дуже взаємовигідним, - повідомив міністр Чен Баошенг.

Кращим прикладом такої співпраці на півдні України став НУК імені адмірала Макарова, ректор якого проф. Сергій Рижков зосередився на питаннях інновацій, технологій, військово-морської співпраці, важливі для розвязання питань безпеки, оборони, розвитку транспортних проектів у контексті відродженого Великого Шовкового шляху.

Нагадаю, що недавно міністр Лілія Гриневич відвідала НУК, де взяла участь у тематичній панелі Інтернаціоналізація вищої освіти в Україні. Мобільність студентів та викладачів. Актуальні питання навчання іноземців в Україні в 2017/2018 навчальному році.

Додам, що в цьому університеті навчаються 862 іноземних студенти з Китаю, Азербайджану, Білорусі, Вєтнаму, Грузії, Ефіопії, Ірану, Камеруну, Молдови, Пакистану, Туркменістану за спеціальностями економіка підприємства, суднобудування та океанотехніка, енергомашинобудування, кораблі та океанотехніка http//idept.nuos.edu.ua/ru/новости-международного-отдела .

Крім того, рясним на міжнародну співпрацю може стати новий 2017-2018 рік для ЧНУ імені Петра Могили, МНАУ, МНУ імені В.Сухомлинського, де очікується збільшення студентів-іноземців на престижних спеціальностях.Тарас Кремінь
Тарас Кремінь
Тарас Кремінь