Автоматично втратять: у мінфіні розповіли, у кого відберуть субсидії Избранное

04.06.2018 18:50
shadow
Отримувач субсидії автоматично втратить її у разі несплати за комунальні послуги
Кабмін активно готується до запровадження третього етапу монетизації субсидій – виплати грошей безпосередньо отримувачам. Тому з 1 травня в Україні запроваджено новий порядок нарахування субсидій. Його суть полягає в тому, щоб припинити нарахування несправедливих субсидій – тим, хто за своїм реальним майновим станом цього не потребує. Згідно з новими правилами, процедура отримання субсидії та її продовження ускладнюється додатковим вимогами до оцінки фінансового та майнового стану конкретного домогосподарства. Відтак, очікується, що кожен п’ятий-шостий одержувач субсидії може втратити державну допомогу.

Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко розповів про майбутню систему верифікації, що має в цілому убезпечити бюджет від ризиків неплатежів та надлишкового навантаження.

У своєму інтерв’ю для видання "Укрінформ" замміністра розповів, зокрема, про те, які механізми пропонуються для запобігання використання грошей субсидіантами не за призначенням.

"Обговорюється кілька варіантів – як організувати виплати, щоб не потрапити у ситуацію, коли десятки мільярдів гривень держава віддає громадянам і не знає, скільки цих коштів повертається за цільовими призначенням. Житлово-комунальна сфера налаштована таким чином, що боржників, особливо домогосподарства, не так просто відключити від послуг.

Тому основний принцип, який допоможе в цій ситуації – автоматична втрата права на субсидію у разі несплати. Усе дуже просто: якщо субсидіанта хоч один раз упіймають на тому, що він отримав субсидовані кошти і не сплатив їх за комунальні послуги — наступного ж дня той позбувається права на отримання допомоги. Держава має забезпечувати ліквідність казначейського рахунку, і тому коштами платників податків зловживати ніхто не дасть", — зазначив Сергій Марченко.

Результат пошуку зображень за запитом "Сергій Марченко, заступник міністра фінансів"

Однак, за умов тіньової економіки, досить складно перевірити усі наявні доходи громадян. Замміністра відповів на питання, як будуть "вираховувати" власників житла, які здають його в оренду неофіційно, або тих, хто працює без офіційного працевлаштування в Україні чи за кордоном.

"На етапі призначення субсидій, мабуть, це зробити досить складно. Навіть з усіма нововведеннями у формі заяв та декларацій. Але рано чи пізно такий громадянин зробить покупки, які поставлять під сумнів його реальний дохід. Наприклад, придбає продукцію Apple, здійснить купівлю нерухомості, автомобіля або оплатить туристичні послуги на суму понад 50 тис. грн тощо. Подібні дії громадянина так чи інакше фіксуються – чи то банківською системою, чи то митниками, прикордонниками, податківцями. Процес верифікації, який функціонує в Мінфіні, все це зафіксує.

Зараз ми підійшли до моменту, коли необхідно забезпечити функціонування системи в автоматичному режимі, створивши запобіжники зловживань для величезної кількості отримувачів субсидій, і антикорупційні для контролюючих органів", — зазначив замміністра.

Як повідомляв портал "Знай.ua", згідно з нововведеннями в "Закон про житлово-комунальні послуги", які набувають чинності з 10 червня, українці будуть платити за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення доведеться платити кожен місяць, а не лише в опалювальний сезон.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/avtomatychno-vtratyat-u-minfini-rozpovily-u-kogo-vidberut-subsydiyi”