"Занадто небезпечно!" Військовий експерт розкрив правду про ядерний вибух у Росії

"Занадто небезпечно!" Військовий експерт розкрив правду про ядерний вибух у Росії
13.08.2019 18:36
shadow

На полігоні під Архангельськом (Росія), де в результаті вибуху загинули 5 осіб, проводилися секретні випробування ракети з необмеженою дальністю польоту.

Вона запускалася твердопаливним стартовим і повітряно-реактивним маршовим електродвигунами, написав на сторінці у "Фейсбуці" авіаційний російський експерт Вадим Лукашевич.

За його словами, стартовий двигун, що працює на твердій суміші хімічного палива, забезпечує старт і розгін ракети до крейсерській швидкості польоту, після чого вимикається.

Новини
Путін готує зброю апокаліпсису: стало відомо, що рвонуло під Архангельськом

"А далі починає працювати звичайний повітряно-реактивний двигун [ВРД] з обертовим гвинтом або компресором, що приводиться в рух не продуктами горіння авіаційного палива (як у звичайних ВРД), а електрикою, що надходять від радіоізотопного джерела енергії", – повідомив експерт.

Вибух під Архангельськом

Вибух під Архангельськом

Газета.ру

Він пояснив, що таке джерело "не є ядерним реактором в повному розумінні слова, тому що в ньому відсутня керована реакція ділення ядер".

"Там знаходиться активний ізотоп, що створює дуже високу температуру і безпосередньо перетворює це в електрику. По суті, це високоефективний радіоізотопний термоелектричний перетворювач", – вважає фахівець.

Причина вибуху, що стався, як зазначив він, невідома, але в результаті НП ракета була зруйнована повністю, включаючи і радіоізотопний генератор. Вміщені в ньому радіонукліди потрапили в атмосферу, що викликало сплеск радіації й опромінення випробувачів.

Лукашевич додав, що ця зброя "занадто небезпечна, щоб її створювати і випробовувати, виробляти і накопичувати".

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • в "Росатомі" повідомляли, що вибух на військовому полігоні в Архангельській області стався через збіг чинників. Пізніше з’ясувалося, що причиною загибелі п’ятьох співробітників корпорації "Росатом" став вибух малогабаритного ядерного реактора.


  • У містах Архангельськ і Сєвєродвінськ через загрозу радіації в аптеках почали масово скуповувати йод.


  • Комісія Організації з Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань у Відні заявила про те, що під час вибуху була зафіксована сейсмічна та інфразвукова активність.


  • Раніше зазначалося, що вибух стався на морській платформі. Після завершення випробувань сталося загоряння палива ракети з подальшою детонацією.


  • Рівень радіації під час вибуху на військовому полігоні в Сєвєродвінську Архангельської області Росії 8 серпня був перевищений в 4–16 разів.


Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі "Новини Росії" на OBOZREVATEL.Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/russia/zanadto-nebezpechno-vijskovij-ekspert-rozkriv-pravdu-pro-yadernij-vibuh-u-rosii.htm”