ЄС готує потужний удар по грандіозному проекту Путіна: що про це відомо

04.04.2019 17:15
shadow

Європарламент у четвер, 4 квітня, підтримав проект документа, покликаного поширити дію законодавства Євросоюзу на газопроводи із третіх країн, включаючи російський газогін в обхід України “Північний потік-2”.


Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на DW.


Тепер для остаточного ухвалення змін до Газової директиви ЄС (частини Третього енергопакету) залишився лише один крок – затвердження їх Радою Євросоюзу.


Поширення Газової директиви на “Північний потік-2” не означає зупинки цього проекту. Але з тексту поправок до законодавства ЄС зрозуміло, що вони суттєво вплинуть на нього.


Згідно з затвердженим проектом, правила ЄС поширюватимуться лише на секцію “Північного потоку-2”, що розташована на території та у територіальних водах Німеччини. Адже саме там цей газогін підключається до газотранспортної системи ЄС. Це зумовлено тим, що ЄС не може поширювати своє право за межі країн Євросоюзу.


Таке формулювання з’явилось 8 лютого внаслідок компромісу між ФРН, яка підтримувала проект газогону повністю, та Францією, котра оголосила, що всупереч позиції Берліна підтримає зміни до Газової директиви.


В Росії вже відреагували на таке рішення ЄС.
“Тому, я думаю, що з достатньою часткою впевненості можна сказати, що будівництво буде продовжене, і ми розраховуємо, що воно завершиться в строки”, – сказав постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов в інтерв’ю одному з російських телеканалів.


За його словами, представники концерну Nord Stream 2 AG, що реалізує проект будівництва “Північного потоку – 2”, не бачать непереборних перешкод.


Нагадаймо, Україна висунула ультиматум Німеччині через “Північний потік-2”.


Також у Росії виникли нові проблеми з “Північним потоком-2”.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/04/04/yes-gotuye-potuzhnyj-udar-po-grandioznomu-proektu-putina-shho-pro-tse-vidomo/”